Rozdáváme radost
už od roku 2015

Historie soutěže

Miss České republiky, Universe, Earth, World… tyto soutěže krásy pro mladé dívky nejsou žádnou novinkou. Existují však soutěže krásy i pro skutečné dámy – dámy v letech? Už ano. V roce 2015 jsme se pustili do netradiční soutěže krásy pod názvem Miss Babča.

V soutěži mohou dámy předvést svůj šarm, talent a postavit se na pódium, aby ukázaly, co v nich skutečně je. Chtěli jsme zapojit energické babičky s aktivním přístupem k životu a bohatými zkušenostmi, které mohou být inspirací pro jejich vrstevnice.

Je obecně známo, že v seniorském věku jsou na veřejnosti více aktivní ženy. Proto jsme se po skončení čtvrtého ročníku Miss Babča rozhodli podpořit i mužskou část seniorů. V roce 2019 jsme společně s Miss Babčou volili i historicky prvního Ostravského Štramáka.

Vítězové

2023
Miroslav Fober

Jsem aktivním seniorem. Od první chvíle, kdy jsem odešel do starobního důchodu, mě těší pracovat jako předseda Klubu důchodců ve Stříteži u Frýdku-Místku. Mám radost, že jsem se přihlásil do soutěže a přesvědčil i svou kamarádku Jozefínu. Seznámili jsme se tady s výbornou partou seniorů. Soutěžící zde dělají radost nejen sobě, ale i svým přátelům a známým. Děkuji organizátorům, porotě a především skvělému publiku, společně jsme vytvořili úžasnou atmosféru. Moje životní krédo zní: „Nebát se nových výzev a nepodceňovat se.“ Protože není důležité zvítězit, ale najít odvahu jít do toho. A třeba se stát dalším Štramákem roku!

2023
Jana Kotalová

Jsem skromná žena z malé vesničky Hlavnice. Nikdy bych nevěřila, že se stanu Miss sympatie Babča 2023 a Miss Babča 2023, a přesto se to stalo! Myslím si, že každá žena nad šedesát pět let by měla zažít euforii z toho, jaké to je stát se Miss Babčou roku. A jak překonat obavy ze soutěže? Prozradím vám, co mi pomohlo nejvíc. Víra v samu sebe, krásné prostředí, vynikající přístup pořadatelů, srdečný vztah k ženám i mužům a pozitivní myšlenky. To je ono. Věřte, že vždycky jsem brala něco na bolest, abych se mohla pohybovat bez hole či chodítka, a ejhle, všechno šlo. Tančila jsem a směle se promenádovala na módní přehlídce jako páv. A za tyto zážitky děkuji. Každý moment strávený v Akordu s novými přáteli si budu pamatovat a vážím si toho. Prožijte to taky!

2022
Alžběta Řepová

Patřím do Klub seniorů Čtyřlístek Jakartovice. Naše koordinátorka a duše celého klubu Danuška nás do této soutěže přihlásila. Musím říct, že to bylo správné rozhodnutí. Celou dobu jsem si akci užívala. Díky této soutěži si uvědomíte, co všechno ještě zvládnete. Byl to silný zážitek a ještě ve chvíli vyhlášení výsledků jsem nevěřila, že bych mohla zvítězit. Co bych vzkázala holkám, které o soutěži uvažují? Neváhejte! Příkladné organizování všech pracovníků Akordu, kamarádský přístup a velmi dobře stmelený kolektiv soutěžících stojí za tuto zkušenost. „Nebojte se ukázat, co ve vás je.“

2022
Dalibor Kališ

Jsem senior a hlavně jogín. Mojí životní filozofií je „Pravidelnost a vytrvalost ve cvičení, zejména jógy, je základ. Základ k tomu, abyste mohli žít naplno“. Aktivní život je pro mě naprostou nezbytností a doufám, že svým životním přístupem inspiruji i další české důchodce. Loni jsem se zúčastnil soutěže Štramák roku 2022. Pracovat s organizátory této akce bylo velmi příjemné a poznat nové přátele je také potěšení. Klobouk dolů a velké poděkování za trpělivost a námahu toto dílo dovést k úspěšnému závěru. Proč se přihlásit do soutěže Štramák roku? „Aby na nás úplně nezapomněli. Aby byli IN. Kdo nebyl ve Štramákovi, jako by nebyl.“

2019
Dagmar Samsonová

Do soutěže mne přihlásili senioři od nás z Bruntálu. Zpočátku jsem se zdráhala, ale pak jsem si řekla: “A vlastně proč ne.” Dnes jsem jim vděčná. Nejsilnějším zážitkem pro mne samozřejmě bylo vyhlášení, nejdříve jsem byla diváky zvolena jako Miss sympatie a následně porotou jako Miss Babča 2019. Všem bych to přála zažít. Děvčata, jestli jen trochu přemýšlíte, zda byste se této soutěže měly zúčastnit, neváhejte. Věřte, že to, co se vám dneska zdá jako něco nepředstavitelného, obohatí váš život. Získáte nové zkušenosti, poznáte mnoho zajímavých lidí. A já už se těším, až jedné z vás předám korunku pro Miss Babča 2022.

2019
Vojtěch Mader

Ostravský Štramák byla první soutěž tohoto typu, které jsem se s potěšením zúčastnil. Konečně vznikla i nějaká soutěž pro nás zralé muže, a tak jsem to bral jako výzvu. Už od počátku přípravy na finále jsem ocenil profesionální přístup organizátorů soutěže a hlavně trpělivost, jakou s námi měli.
To, že jsem nakonec vyhrál, mne příjemně překvapilo a měl jsem z toho dobrý pocit. Nepovažoval jsem se za favorita, a když odborná porota vyslovila moje jméno coby vítěze, byl jsem doslova v šoku. S odstupem času na ty chvíle rád vzpomínám. Byl to neskutečný zážitek, který se hluboce vryl do paměti všech zúčastněných.

2018
Marie Šubrtová
2017
Věra Řezníčková
2016
Radmila Svršková
2015
Irma Marešová Vrbická